dr. Giedrius Bičkauskas

geologas

Niekada iš anksto nežinojau, kuo užaugęs būsiu. Baigus mokyklą, reikėjo pasirinkti, kur stoti. Tuo metu įdomiausia buvo istorija ir geografija, bet norėjosi kažko platesnio ir įdomesnio, todėl mintys sukosi apie archeologiją ir geologiją. Bet artimiesiems reikalaujant, turėjau dar svarstyti apie ekonomiką bei vadybą. Tuo metu, kai stojau į universitetą, buvo galima rinktis tik dvi specialybes. Tad pasirinkau stoti į vadybą bei geologiją. Į vadybą stojau dėl taip vadinamos „mados“ nors, iš tikrųjų net nenorėjau jos studijuoti. O geologija buvo įdomi ir patraukli, juolab, kad su manim stojo ir keli geri bičiuliai. Stojamųjų egzaminų metu supratau, kad žmonės, kurie stoja į vadybą, stipriai skiriasi nuo tų, kurie renkasi geologiją. Draugiškesnė atmosfera, jaunatviškumas, nuoširdumas ir žmogiškumas jautėsi stojant į geologiją. Tad tvirtai nusprendžiau, kad man tinkamiausia specialybė yra geologija.

Studijuodamas po truputį pradėjau suprasti, kodėl atsiranda vandenynai ir kalnai, kad dabartinė aplinka toli gražu nebuvo tokia pati, kaip prieš tūkstančius ir milijonus metų, kad Lietuvos teritorija nebuvo toje pačioje vietoje, kur yra dabar. Taip žingsnis po žingsnio pradėjau suprasti, kaip „veikia“ Žemė. Kitaip tariant atsirado pažinimo džiaugsmas. Studijuodamas geologiją supratau, kad žmogaus gyvenimas, nors ir šimtmečio ilgumo, yra tik labai trumpa akimirka, nes geologai uolienų amžių skaičiuoja milijonais ir net milijardais metų.

Studijų laikais manęs niekas neklausė, kuom aš dirbsiu baigęs geologiją ir pats sau tokio klausimo nekėliau. Pastaruoju metu vis dažniau išgirstu, ką galima dirbti baigus geologiją. Manau studijuoti ir dirbti reikia tai, kas patinka, o ne tai, kas populiaru ar kur daugiau moka. Nematau nieko gero, jei žmogus gauna gerą atlyginimą, bet darbas jam yra kančia.

Taip jau atsitiko, kad dar būdamas magistrantu pradėjau dirbti universitete pagalbiniu darbuotoju, o nuo 2005 pradėjau ir dėstyti. Niekada negalvojau, kad pasiruošimas paskaitoms atima tiek daug pastangų ir laiko, bet kai pamatai, kad studentus pavyksta sudominti, atsiranda tarpusavio ryšys, tuomet ir atsiranda vidinis pasitenkinimas.

Vėliau pasitaikė galimybė darbuotis geologu ir geologinėje įmonėje. Tada supratau, kad geologiniai lauko darbai man patinka ir nesvarbu, koks metų laikas. 2012 metais mane pakvietė dirbti geologu seniausia naftos kompanija Lietuvoje, kurios veikla skaičiuoja jau virš 50 metų. Kompanijoje vėl pasijutau laimingas, nes tenka darbuotis tiek laukuose, tiek ir ofise. Laikui bėgant supratau, kad visi geologai tam tikra prasme yra „laukiniai“, t.y. gamtos žmonės ir, kad už nugaros jau susikaupė tam tikra geologinė patirtis.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer