prof. Juozui Paškevičiui – 99

Teksto ir nuotraukų autorius prof. dr. Andrejus Spiridonov. Originalas paskelbtas Facebooke 2023-03-17, papildyta 2023-03-19

Šiandien (2023-03-17) prof. Juozas Paškevičius šventė katedroje savo būsimąjį 99 metų jubiliejų! Tortą su trilobitais, krinoidais ir graptolitais padarė Simona Rinkevičiūtė . Paskutinėje nuotraukoje vienas jauniausių prof. (yours truly) šalia pačio seniausio vis dar esančio, dirbančio ir rašančio prof. VU (per vidurį) ir akademikas A. Grigelis (dešinėje).

Prieš daugiau nei septyniasdešimt metų prof. Paškevičius pradėjo silūro periodo tyrimų epopėją Lietuvoje. Šiuo metu VU yra tarp pasaulio lyderių tyriančių šį kertinį Žemės evoliucijos laikotarpį.

Papildyta 2023-03-19. Kadangi tikroji prof. Juozo Paškevičiaus gimimo diena yra šiandien, galima pridėti porą faktų:

1) Prof. Paškevičius priimant 20 metų kartos ilgį tiktų prof. Spiridonovui į prosenelius.

2) Renginyje dalyvavęs buvęs VU rektorius akademikas prof. Benediktas Juodka (80 metų) pasakojo, kad profesoriavimo meno mokėsi iš Juozo Paškevičiaus. Kai Benediktas buvo jaunuolis ir kai jo kabinete buvo remontas, jie du sėdėjo ir dirbo šalia vienas kito Geologijos ir mineralogijos katedroje. Kodėl? Nes tuo metu Lietuvos gamtoje biochemijos profesorių dar neegzistavo.

Parašykite komentarą